Na Ústředním hřbitově města Brna se na Dušičky chystá doprovodný program

V době Dušiček je na hřbitovech velká koncentrace lidí. Na všechny apelujeme, aby si dávali pozor na své osobní věci, kabelky, tašky apod. V případě jejich ztráty či podezření na jiný přestupek nebo trestný čin kontaktujte Policii ČR nebo strážníky. Ti budou mít na hřbitovech po dobu svátků zvýšený počet hlídek

Program na Ústředním hřbitově

Přímo na den Památky zesnulých 2. listopadu bude na Ústředním hřbitově připraven tematický program. Od 8 do 15 hodin si bude možné prohlédnout zrekonstruovanou obřadní síň. Od 17 hodin se pak koná v obřadní síni koncert - vzpomínková pietní akce Lékařské fakulty Masarykovy univerzity jako poděkování všem, jejichž tělesné pozůstatky se staly zdrojem poznání.

Na rozptylových loučkách bude hrát během dne hudba a v altánku budou nachystané svíčky pro osoby, jejichž blízcí jsou pochováni na vzdálených místech.

Od 14 hodin bude probíhat komentovaná procházka po Ústředním hřbitově. Není potřeba se na ni jakkoliv hlásit a potrvá zhruba dvě hodiny. Sraz zájemců o komentovanou prohlídku je před správní budovou Vídeňská 96 v areálu hřbitova.

3. listopadu vyvrcholí oslavy 140 let od založení Ústředního hřbitova a v 17 hodin se uskuteční v nově zrekonstruované obřadní síni koncert. Vystoupí na něm žáci hudebního oboru umělecké školy UNIVERSUM a vokální kvintet Ensemble Frizzante. Akce je zdarma a není potřeba provést rezervaci.

https://cosedeje.brno.cz/w/na-dusicky-se-prodlouzi-oteviraci-doba-a-chysta-se-na-hrbitove-i-program

instagram