Pietní místo pro nenarozené děti

S velmi těžkou životní situací se musí vyrovnávat rodiče, jimž zemřelo dosud nenarozené dítě. Brno jako jedno z mála měst v České republice přináší útěchu v podobě nově zřízeného pietního místa pro nenarozené a zesnulé děti na Ústředním hřbitově.

Dominantu pietního místa u skupiny hrobů H5 tvoří kříž. Od jara roku 2021 bude možné využít sousedící plochu jako rozptylovou loučku a bude zde také určen prostor pro uložení ostatků nenarozených a zesnulých dětí. Na místě nechybí lavičky a časem bude místo doplněno o nádoby na květiny.

           

 

Hnutí Pro život ČR provozuje Linku pomoci, na niž se mohou obrátit všichni, kdo potřebují psychologickou podporu a poradenství v případě perinatální ztráty, po spontánním potratu či po podstoupeném umělém ukončení těhotenství. Prostřednictvím bezplatného telefonního čísla 800 108 000 nebo na e-mailu poradna@linkapomoci.cz lze sjednat psychologické a psychoterapeutické konzultace. Zájemci mají možnost využít nabídky dlouhodobé terapie traumatu a odborného doprovázení na lidské a zároveň vysoce profesionální úrovni. Pro věřící je k dispozici i duchovní doprovod a modlitební podpora. Veškeré poradenství, terapie a konzultace jsou poskytovány zdarma.

 

instagram